Obserwatorzy bloga

wtorek, 21 maja 2013

Żwirek silikonowy Benek Crystal - Opinia

Po przetestowaniu opiszę dziś żwirek silikonowy Benek Crystal, który otrzymałam od sklepu SuperZooMarket za pośrednictwem portalu UrodaiZdrowie.

Od Producenta :

Super Benek Crystal jest podłożem dla zwierząt w postaci żelu krzemionkowego, który pochłania koci mocz wraz z nieprzyjemnymi zapachami oraz ewentualnymi bakteriami, a następnie odparowuje wodę.


Surowiec:

Żwirek Super Benek Crystal charakteryzuje się wysoką czystością oraz skutecznością pochłaniania wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Właściwości te wynikają z mocno rozwiniętej powierzchni wewnętrznej żwirku oraz wysokiej porowatości (powyżej 80%). Procesowi pochłaniania wilgoci towarzyszy zmiana barwy żwirku. Najpierw bowiem kryształki matowieją, a następnie stają się żółte. Dzięki tej właściwości możliwe jest bieżące kontrolowanie zużycia żwirku. Żwirek ten jest syntetyczną amorficzną krzemionką (SiO2).

Stosowanie:

Zawartość opakowania wsypać do kuwety zachowując grubość warstwy rzędu 6 – 4cm. Żwirek Super Benek Crystal nie zbryla się, lecz całkowicie pochłania dozowane do niego płyny, otaczając swymi ziarnami części stałe oraz neutralizując zapachy. Zaleca się na bieżąco usuwać zanieczyszczenia stałe. Płyny wchłaniane do wewnątrz ziaren żwirku częściowo odparowują bezzapachowo. Zawartość kuwety eksploatować:
- do widocznej zmiany barwy (żółty, matowy kolor świadczy o całkowitym zużyciu),
- do momentu gdy wyczuwalne są zapachy
* do czasu gdy ubytek żwirku w kuwecie wyniesie 2cm grubości
Przewidywany czas użytkowania jednego opakowania dla jednego kota wynosi 3 tygodnie.

Moja Opinia :


Pojemność żwirku wynosi 7,6 l. Jest on bardzo wydajny. Ma estetyczne i poręczne opakowanie. Torba ze żwirkiem nie jest ciężka i nie ma problemu z podnoszeniem i przenoszeniem jej. Bardzo łatwo usuwa się z kuwety. Nie zbryla się. Całkowicie pochłania płyny.Dzięki zmianie koloru żwirku na żółty wiemy, kiedy został zużyty i musimy go wymienić. Można go spuszczać w toalecie. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Bryłki nie rozkruszają się i nie przyczepiają się kotu do futra. Przez to nie są roznoszone po domu. 


3 komentarze:

  1. ja daje kotu gazety lub piach albo jedno i drugie i tez nie smierdzi i jest o wiele taniej. A za zaoszczedzone pieniadze mozna kupic kotu przysmak lub zabawke niz wydawac na zwirek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. he, he przypomniało mi się jak chciałam szczeniaka nauczyć do żwirku, wcześniej załatwiał się na gazetę, skończyło się na tym że nawet żwirek przykryty gazetą nie był używany, a całe opakowanie musiałam oddać siostrze dla jej kota

    OdpowiedzUsuń
  3. Super żwirek. Bardzo dobrze opisany produkt w tescie . Nie zamienilabym na żaden inny. Ja i moj mruczek goraco polecamy :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.

Nie musisz reklamować swojego bloga, trafię do niego sama ;)