Obserwatorzy bloga

środa, 20 sierpnia 2014

Mandolina Hebel V-5 Powerline ;)

 Około trzech tygodni temu rozpoczęłam testowanie mandoliny Hebel V-5 Powerline, którą otrzymałam w ramach współpracy z firmą Borner
Zapraszam na recenzję :)

 Od Producenta :

Hebel V-5 PowerLine to innowacyjny produkt roku 2011 koncernu ?BORNR GmbH?. Nowsza konstrukcja, funkcjonalność i bezpieczeństwo pracy sprawiają, że HEBEL ?V5 Power LINE? znacznie przewyższa swoje poprzedniczki. Jego funkcje posiada tylko Mandolina V10.

Używanie noża KUCHENNEGO do krojenia cebuli i innych warzyw w kostkę staje się zbyteczne !!!!!!!
"V5 Power LINE" wyposażony jest w dodatkowy przycisk który umożliwia pracę bez wyjmowania wkładek. Po naciśnięciu kolorowego przycisku z boku zwalniamy blokadę i płynnie ustawiamy żądaną grubość krojenia : plasterków , kostki lub słupków /3,5 mm/ i frytek/7,00mm/.
UWAGA! Zestaw POSIADA 5 elementów:

3 wkładki :

   1. wkładka bez noży -tzw. "0": Pozycja "0" ? służy do bezpiecznego przechowywania i mycia szatkownicy bez obawy o skaleczenie i uszkodzenie noży.
    Uwaga! W tej pozycji zawsze przechowuj szatkownice po skończonej pracy.
    Kolejne pozycje wkładki bez noży to aż 4 grubości plastra:
 •         0,4 mm
 •         0,6 mm
 •         1,00 mm
 •         1,20 mm
   2. wkładka z nożami 3,5mm
3. wkładka z nożami 7mm

Wkładka 3,5 mm oraz 7 mm dają dodatkowo po 2 grubości kostki lub pasków.
Dzięki wymiennym wkładkom i regulacji grubości uzyskamy w sumie aż 10 możliwości krojenia warzyw i owoców Wystarczy przesunąć wkładkę na odpowiednie położenie.

4. Uchwyt do trzymania warzyw i owoców podczas krojenia .Uchwyt posiada 5 metalowych bolców ze stali 18/10. Szatkownica wyjątkowo dobrze leży w dłoni. Dla osób prawo i leworęcznych. Duże podłużne gumowe nóżki umożliwiają stabilną pracę pod dowolnym kątem.

5. Stojak - umożliwia po zakończonej pracy bezpiecznie przechować 2 WKŁADEK oraz uchwyt do warzyw. Stojak zapewnia również stawiać cały komplet Hebla V5 w pozycji pionowej na blacie kuchennym.

Uwaga: Dzięki opatentowanej technologii noże V wszystkich modeli Hebli wykonane są z najwyższej jakości stali i pozostają ostre przez cały okres właściwego użytkowania. Nie można ich drugi raz naostrzyć!!!! Hebel "V5 PowerLine" myjemy po pracy tylko letnią bieżącą wodą bez użycia zmywarek z zabezpieczonym ostrzem "V" wkładką "0".

Dostępne kolory: czerwony, pomarańczowy, zielony i biały.

Do zestawu dołączona jest instrukcja obsługi w j.polskim.


Moja Opinia : 

Mandolina jest plastikowa. Wersja, którą posiadam jest w kolorze pomarańczowym. To jedna tarka z trzema wymiennymi wkładkami. Jedna z nich jest bez noży i umożliwia krojenie na plasterki. Dwie następne to wkładki z nożami 3,5 mm oraz 7,5 mm, umożliwiające krojenie w kostkę i słupki. Do zestawu dołączono także uchwyt do trzymania warzyw i owoców, dzięki którym nie skaleczymy się oraz stojak, w którym można bezpiecznie przechowywać wkładki. Mandolina posiada przycisk z boku, którym ustawiamy grubość plastra, słupków lub kostki. Jest wygodna, prosta, szybka w obsłudze oraz stabilna. Podczas wykonywania pracy nie chwieje się. Jej noże są bardzo ostre i bez problemu radzą sobie z różnymi warzywami i owocami. Nie można wkładać jej do zmywarki, lecz łatwo się ją myje ręcznie. 
Poniżej przedstawiam kilka efektów mojej pracy na mandolinie ;)30 komentarzy:

 1. Jest to bardzo przydatna rzecz w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi dear, I am totally inlove with your blog, lovely style and this is such a great post! I would like to invite you to my blog :) Check out or anything else here: http://szepsegpotty.blogspot.com
  Follow me and as soon as possible I am inmediatelly follow you back. Have a great summer and productive blogging!

  OdpowiedzUsuń
 3. takie cudo bardzo ułatwia i przyspiesza pracę w kuchni

  OdpowiedzUsuń
 4. Już wiem co kupię mamie na urodziny :*

  OdpowiedzUsuń
 5. To zawsze jakieś ułatwienie pracy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam to urządzenie i się w nim po prostu zakochałam. Jest bardzo przydatne w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 7. mam takie urządzonko wersji czerwonej ;>

  OdpowiedzUsuń
 8. praktyczny gadżet w kuchni... jednak ja tam nie króluje :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Na początku się zastanawiałam co to takiego, ale jak zobaczyłam nożyki do domyśliłam się, że to jakaś tarka kuchenna :) Świetny sprzęt i bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. super ,bardzo przydatny ja niestety dalej uzywam tradycyjnej tareczki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Również mam ten sprzęcior, identyczny, tylko biały. :) Super sprawa! Już od roku używam i nic jeszcze się nie popsuło. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.

Nie musisz reklamować swojego bloga, trafię do niego sama ;)