Obserwatorzy bloga

sobota, 20 czerwca 2015

Współczesna mowa ciała - Richard Webster

W ramach współpracy z wydawnictwem Studio Astro wybrałam do zrecenzowania kilka książek. Pierwszą z nich, którą opiszę dzisiaj jest Współczesna mowa ciała, której autorem jest Richard Webster :)

O książce :

Odkryj współczesny kod podświadomej komunikacji. Wykorzystaj wiedzę dotyczącą mechanizmów rządzących mową ciała do rozszyfrowania sekretnych motywacji innych ludzi, wzmocnienia własnej pewności siebie oraz osiągnięcia sukcesu na dowolnym polu. Korzystając z wiedzy Autora poprawisz relacje w związku, będziesz bardziej kontaktowy, rozbudzisz pewność siebie, zrozumiesz przyjaciół i znajomych, a nawet nauczysz się odkrywać, kiedy ktoś kłamie. Dzięki tej publikacji z łatwością rozszyfrujesz emocje wypisane w oczach rozmówcy. Bez problemu rozpoznasz zainteresowany wyraz twarzy, szczery uśmiech i zachęcające spojrzenie. Dowiesz się, co oznaczają skrzyżowane ręce, obnażone zęby i rozszerzone źrenice. Czy jesteś gotów poznać całą prawdę?


Moja Opinia :  

Książka w miękkiej oprawie liczy 232 strony. Jej głównym tematem jest komunikacja niewerbalna. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, jak umieć dobrze zinterpretować mowę ciała, rozpoznać, co oznaczają gesty lub spojrzenia innych ludzi. Możemy rozszyfrować ich emocje, które mają "wypisane na twarzy". Czytając ją możemy także dowiedzieć się tego, jak zrobić dobre wrażenie na drugiej osobie, czym różni się szczery uśmiech od sztucznego oraz czym są mikroekspresje. Autor zwraca uwagę na różne części ciała i szczegółowo opisuje, co oznaczają czynności które często nieświadomie nimi wykonujemy w różnych sytuacjach. Książka może pomóc nam nauczyć się rozpoznawać, czy jesteśmy czyimś obiektem zainteresowania. Dzięki niej poznamy  również wskazówki dotyczące uwodzenia. Możliwe jest także pozyskanie umiejętności rozpoznawania tego, czy ktoś kłamie. Ponadto, sami możemy sprawić aby to nasze kłamstwa były wiarygodne. Dowiemy się także jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz utrzymywać dobre relacje z współpracownikami. 
Z tej książki dowiedziałam się wiele bardzo ciekawych i przydatnych rzeczy, które już wykorzystuję w swoim życiu codziennym. Myślę, że warto nauczyć się interpretacji mowy ciała i w tym celu sięgnąć po tę właśnie książkę :)


11 komentarzy:

 1. ta książka wydaje mi się być ciekawą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. z przyjemnością przeczytałabym taką książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być bardzo interesująca, chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No no, nowa dobra książka na rynku, trzeba spróbować

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna;) ja kiedys ogladałam taki serial Lie to me chyba świetny był własnie w tym temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może to być ciekawa pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę że w kwestii komunikacji nie werbalnej nei wiele sie zmieiło aczkolwiek pozycje przejrzałabym chętnie

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie ciekawe, choć nie chciałabym, żeby ktoś mnie podczas rozmowy rozszyfrowywał ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. łe takie triki to ja już znam wszystkie po latach pracy z ludźmi;p

  OdpowiedzUsuń
 11. O tak, czytanie mowy ciała to bardzo przydatna umiejętność.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.

Nie musisz reklamować swojego bloga, trafię do niego sama ;)