Obserwatorzy bloga

sobota, 11 lipca 2015

Efekt placebo - dr Joe Dispenza

 Dzisiaj zapraszam Was na recenzję przedostatniej książki, otrzymanej w ramach współpracy z wydawnictwem Studio Astro. Tytuł książki to Efekt placebo, a jej autorem jest dr Joe Dispenza :)


O książce :

 Książka wyjaśnia efekt placebo łącząc najnowsze odkrycia w dziedzinie neurobiologii, biologii, psychologii, hipnozy, warunkowania behawioralnego oraz fizyki kwantowej. Autor przytacza wiele udokumentowanych historii pacjentów, którym dzięki temu zjawisku udało się cofnąć dolegliwości serca, depresję, zapalenie stawów czy objawy choroby Parkinsona. Opisuje również odwrotne przypadki, w których chorzy pogorszyli swój stan zdrowia, a nawet doprowadzili do własnej śmierci z powodu wiary w ciężką chorobę. Znajdziesz tu instrukcję przeprowadzenia medytacji zmiany przekonań i percepcji, które nas ograniczają, dzięki czemu będziesz w stanie samodzielnie wykorzystać potencjał kryjący się za efektem placebo. Jest to pierwszy krok do samoleczenia. Poznaj moc placebo!


Moja Opinia : 

 Książka składa się z 448 stron i oprawiona jest w miękką okładkę. We wstępie autor opowiada o wypadku, który przeżył, lądując w szpitalu ze złamanymi kręgami. Postanowił sam odbudować swój kręgosłup poprzez medytację i pozytywne myślenie. Udało mu się to. Następnie rozpoczął prowadzenie warsztatów na temat tego, jak działa mózg i jak zmienić swoje myślenie przy użyciu zasad neurofizjologii. Książka składa się z dwóch części : Informacji i Transformacji. W części pierwszej dowiemy się czym jest efekt placebo, jaka jest jego historia i działanie, a także jak poprawić stan swojego zdrowia jedynie za pomocą myśli. Poznamy wiele prawdziwych historii osób, będących przykładami potęgi ludzkiego umysłu, którzy za pomocą myślenia doznali uzdrowienia lub sami wpędzili się w chorobę ( mowa o efekcie nocebo). Dowiemy się także, jaka jest podatność ludzi na sugestie. W części drugiej poznamy wskazówki dotyczące medytacji. Dowiemy się kiedy i gdzie powinnyśmy medytować, jak długo powinna trwać nasza medytacja oraz jak się do niej dobrze przygotować. Książka od samego początku bardzo mnie zaciekawiła. Dowiedziałam się, że wszelkie odczuwane emocje i myśli naprawdę mają wpływ na nasze zdrowie. Dzięki niej poznałam wiele nowych informacji, które już zaczęłam wykorzystywać w moim życiu :)

22 komentarze:

 1. Interesująca! Bardzo lubię tego typu informacje zdobywać. :) Zaciekawiła mnie, naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiła mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tego typu książki. Są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę ją :) Uwielbiam takie psychologiczne pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa książka chyba ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe są tego typu książki, ale nie do końca w nie wierzę, bo jednak nie zawsze te metody się sprawdzają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym przeczytała, jednak raczej z ciekawości niż chęci stosowania tych metod :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie "lektury", szkoda tylko że nie ma w niej wzmianki na temat chorób nowotworowych, bo taka książka bardzo by się przydała teraz u mnie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 9. z samej ciekawości bym przeczytała ją

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem, czy znalazłam bym czas na taką lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna książka :) Lubię takie, a nie jakieś romansidła :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Wierzymy w silną moc efektu placebo. Książka bardzo nas zaciekawiła!

  OdpowiedzUsuń
 13. Treść książki wygląda na bardzo ciekawą. Czas wziąć się za lekturę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaintrygowałaś mnie tą książką !

  OdpowiedzUsuń
 15. Interesująca, choć nie jest to mój typ :)

  OdpowiedzUsuń
 16. ja tam wieze w efekt placebo :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Książka zdecydowanie warta przeczytania.
  Lubię taką tematykę. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. You are the Placebo = Ty jestes Placebo :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.

Nie musisz reklamować swojego bloga, trafię do niego sama ;)