Obserwatorzy bloga

sobota, 25 czerwca 2016

Polskie wino jabłkowe premium - Apple Paple

 Dzisiaj mam dla Was recenzję wina. W ramach współpracy z firmą Apple Paple otrzymałam do przetestowania wino jabłkowe premium :)


Od Producenta :

Apple Paple to pierwsze w Polsce wino jabłkowe zakwalifikowane do klasy premium („wino markowe” wg Ustawy o Winiarstwie). Produkowane tradycyjną metodą – bezpośrednio z jabłek, leżakowane 6 miesięcy.
100% naturalne, 100% z soków najlepszych odmian jabłek z jednego z najczystszych ekologicznie regionów Polski – Kujaw.
Apple Paple to wino wolności i słońca. Dlatego możemy napić się Apple Paple także jak wybornego wina schłodzonego do temperatury 10-15 °C i cieszyć się przy tym w pełni jego smakiem.
Apple Paple charakteryzuje się intensywnym owocowym aromatem z wyraźnymi nutami jabłka i ananasa. W smaku jest bardzo świeże, rześkie, lekkie i delikatne. Ma silny, niepowtarzalny charakter, smak niedający się porównać ani do cydrów, ani do win gronowych. 


Moja Opinia :

W butelce znajduje się 750ml wina. Oczywiście butelka jest szklana, zabezpieczona korkiem. Oryginalna i estetyczna etykieta utrzymana w czarno-białych kolorach przyciąga uwagę. Zawartość alkoholu to 11% vol. Ważną cechą wina jest to, że powstało ono z trzech odmian polskich jabłek : Szampion, Delikates oraz Gala, których zawartość wynosi 100%. Wino ma kolor żółty, można nawet powiedzieć, że złoty. Jest ono bardzo aromatyczne - po otworzeniu butelki można poczuć intensywny zapach jabłek zmieszany z alkoholem. Nie miałam jeszcze okazji pić wina jabłkowego. Bardzo lubię jednak wszelkie cydry jabłkowe i mimo tego, że wino to ma niepowtarzalny i nietypowy smak, to mogę je porównać do cydru, lecz niegazowanego. Smak jabłek oraz alkohol jest  w tym przypadku jednak bardziej wyczuwalny niż w cydrze. Zachęcam Was do wypróbowania tego właśnie wina. Myślę, że z pewnością znajdzie ono swoich zwolenników :)

4 komentarze:

  1. z przyjemnością wypiłabym teraz takie winko wyciągnięte z lodówki . uwielbiam cydr

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie pewnie by posmakowało ❤️
    Lubię cydry więc... :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.

Nie musisz reklamować swojego bloga, trafię do niego sama ;)